---
title: "Op zoek naar de mooiste Matthäus-Passion"
date: 2014-04-07
modified: 2026-08-11
author: "Tom Beek"
url: https://tombeek.nl/op-zoek-naar-de-mooiste-matthaus-passion/
categories: ["Blogs"]
excerpt: "De Matthäus-Passion van J.S. Bach zie ik als een koningsstuk. Ik ging op zoek naar de mooiste uitvoering."
---

Muziek begint en eindigt voor mij bij Johann Sebastian Bach.

Mijn eerste kennismaking met de meer dan drie uur durende *Matthäus* was zo’n tien jaar geleden. Het is een muzikaal bouwwerk dat zijn gelijke niet kent, zowel in schoonheid als in omvang.

In de fantastische koor- en orkeststukken hoor ik steeds weer nieuwe lagen, wonderbaarlijke verbindingen en muzikale paadjes die ik nog niet eerder was ingeslagen.

Dan is het de sport om de mooiste versie te vinden. Een ontdekkingsreis die nog maar net lijkt te zijn begonnen.

Ik geloof dat ik de mooiste uitvoering gevonden heb, van het Stuttgart Chamber Orchestra, onder leiding van K. Munchinger. Met dank aan [@Casakoen](https://twitter.com/Casakoen) van Twitter.
